MERRJAU BUKĖN SE E HARROJNĖ DJATHIN

 

Ni zot shpije, kur shko tu sh pija, po i nie tuj kajtė thminė. E thrret t'shoqen e i thot:

    Oj grłe, ēka, kanė thmija qi po kajnė?

    U kam dhanė buk e tash po lypin édhe djath. Merrjau bukėn se e harrojnė djathin.

 

mbrapa - tjetra