PLAKA QORRE DHE FLIJA

 

Lum Kola,  i tha ni vjehėrr qorre rejave,  me m'kallxtie natje kur t’e keni mźnėn me qitė fli pėr darkė.

Ni ditė rejat harruien me i kallxue e, kur erdh darka, i banė flijat e i qiten n'sofėr. Njana i tha plakės:

Nanė, merr ha se fli kemi sonte.

Nana nisi e, po kanė.

   Pse po' kanė, nanė?  e pveti reja.

   Me m'pasė kallxue heret, isha gzue e tash kisha hangėr. Tash a m’u gzue a me hangėr?

 

 

 

mbrapa - tjetra